KURUMSAL

TARİHÇEMİZ

Doras Yapı İnşaat Ticaret A.Ş. 1978 yılından beri faaliyet gösteren grup şirket ortaklarımız inşaat mühendisi Ahmet Nebioğlu, işletme mühendisi Murat Süral ve mimar Serdar Nebioğlu tarafından 2014 yılında kurulmuştur.

1978 yılından itibaren başta Kadıköy bölgesi olmak üzere mimari ve mühendislik proje faaliyetleri ile inşaat uygulama hizmeti vermekteyiz. Tecrübeli mimar ve inşaat mühendisi kadromuz ile yurt içi ve yurt dışında 3.000.000 m² üzerinde tescilli projeyi tamamlamış bulunan şirketimiz 2006 yılından günümüze kadar; oteller, alışveriş merkezleri, spor tesisleri, özel okullar, iş merkezleri, fabrikalar ve konut inşaatları başta olmak üzere 250.000 m² inşaatı tamamlamış bulunmaktayız.

KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KAVRAMI: Sürdürülebilirlik; ekonomik, çevresel ve toplumsal gereksinmelerin gelecek kuşakların yaşam koşullarına zarar vermeden karşılanmasını hedefleyen bir dünya görüşüdür.

SÜRDÜRÜLEBELİRLİK İHTİYACI; Sürekli ve hızla artan dünya nüfusu, doğal enerji kaynaklarının azalması, hatta yakın gelecekte tükenecek olması, küresel ısınma ve çevre kirliliği gibi sorunlar insanlığın gelecekte varlığını sürdürülebilmesi için zorunlu olarak ortaya çıkmıştır.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA; Bugünün ihtiyaçlarını, gelecek kuşakların da kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme olanağından ödün vermeden karşılamaktır. (Brundtland Raporu)

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KAVRAMININ AMAÇLARI; Yaşam kalitesinin yükseltilmesi, nitelikli uzun ömürlü yapıların oluşturulması, doğal enerji kaynaklarının kullanımı, yenilenebilir enerji kaynakları elde etme yöntemlerinin geliştirilmesi, esnek ve değişen koşullara uyum sağlayan enerjinin verimli kullanılması, daha az karbon emisyonu, daha az atık üretimi, sağlıklı mekanların oluşturulması.

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek.

MİSYONUMUZ

İnsana ve doğaya saygılı, kaliteden taviz vermeden kimlikli, kalıcı ve sürdürülebilir yapılar üretmek.

GRUP ŞİRKETLERİMİZDORAS İNŞAAT EĞİTİM VE TİCARET A.Ş.
(2012)


ADORA OTELCİLİK TURİZM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş.
(2010)


SERHAT PROJE GRUBU İNŞ. TUR. MİM. MÜH. EML. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
(2008)


DORA TASARIM YAĞI İNŞAAT VE TİC. LTD. ŞTİ.
(2006)


SERHAT MİMARLIK MÜH. VE İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
(1996)


AHMET NEBİOĞLU
ŞAHIS FİRMASI
(1978)